977 (filmas)

Buvo kilusi mintis pristatyti kelis įdomesnius mistinius filmus, tačiau laiko stoka neleido to padaryti. Šis filmas prieš pora metų buvo rodytas ir per kažkurią Lietuvos televiziją, tačiau tik dabar nuspręsta jį pristatyti. Ir tikiuosi, kad lankytojai pasisakys ir nurodys kitus vertus dėmesio filmus...

Psichologinė fantastika / Mistinė drama, 87 min., 2006, Rusija
Režisierius: Nikolay Khomeriki
Aktoriai: Yekaterina Golubeva, Leos Carax, Fyodor Lavrov, Klava Korshunova, Andrei Kazakov, Sergei Cepov, Pavel Lyubimtsev 977 (movie)

Pagrindinis filmo personažas iš Novosibirsko atvyksta į šiek tiek apleistą mokslo institutą, kad padarytų svarbų mokslinį atradimą. 977 – tai kodinis skaičius, bandymas algebros būdu patikrinti harmoniją, rasti emocinės ir dvasinės srities matematinius dėsnius. Tačiau savanoriai eksperimento dalyviai egzistuoja neatskiriamai nuo juos tiriančių mokslininkų. Jiems tenka patirti kasdienius išbandymus draugyste, meile, potraukiu, pavydu ir pačiu stipriausiu afektu – smalsumu. Tingioje vasaros atmosferoje bet kokios pastangos lieka tuščios.

“977“ stilistika ir kasdienio absurdo vaizdavimas kiek asocijuojasi su Vladimiro Sorokino ir Kiros Muratovos kūryba. Filme vaidina garsių jaunesniosios kartos aktorių ansamblis, o Lietuvos publikai gerai pažįstami Leos Caraxas ir Katerina Golubeva vaidina, galima sakyti, patys save.

Šiame mokslo institute, tie eksperimentatoriai, tiek bandomieji, užmetę visus gyvenimiškus reikalus, entuziastingai atsiduoda kažkokio magnetinio spinduliavimo tyrinėjimui. Tiriamas reiškinys neįvardijamas, tačiau nesunku atspėti, kad tai meilė.

Veikėjų funkcijos filme labai ribotos, o patys jie uždaryti stalininio stiliaus pastate. Novatoriški eksperimentai vykdomi kasdieniškai: pagrindiniam personažui, tiesa, kiekvieną kartą pavyksta laboratorijos bokse rasti merginą, aiškiai iš anapusinio pasaulio, - tačiau tuo ir baigiasi visi neįprastumai. Kadangi vidinės veikėjų audros pasireiškia nežymiuose psichologiniuose gestuose, tačiau netrukus jie tampa prisotinti įtampos iki kraštutinumo.


Pasisakykite, siūlykite....

Jūsų el.pašto adresas: 

Jūsų žinutė:

           

Lankytojų žinutės  

2016 m. lapkričio 27 d., sekmadienis, 11:24:57
asfasd

2013 m. balandžio 22 d., pirmadienis, 12:27:07
Noreciau suzinoti Jusu nuomone apie rusu ,,Vnezemnoi'' filma. Mano galva-filmas be reikalo neivertintas...
Внеземной / 2007

2013 m. balandžio 8 d., pirmadienis, 08:15:05
One or two to rmeemebr, that is.

2013 m. vasario 18 d., pirmadienis, 14:36:52
Neteko matyti, idomus turetu but filmas.

Papildomai skaitykite:
Ufologija kine
Tikrasis vyriškumas
Mėnulis: Pirmoji raketa
Kas leistina fantastikoje?
Planetų judėjimo pakeitimai
Apie taiką nešantį ginklą
2018 m. fantastiniai filmai
Ar „Marsietis“ nuves į Marsą?
Filmas iš jūros bangos sūkurio
Terra Incognita ir Terra Fantastica
Atgal į ateitį: laivai kelioms kartoms
Psichikos jėga, atomo energija ir reaktyvine raketa
P. Kopylova. Raudonos burės ir pilka mašina
Marsiečio nuotykiai Rygoje
Žmogus, kuris nukrito į Žemę
Apie ufologiją kine
Vartiklis