Liūdna pasaka

Unix reikalai prasti. Gimęs skurde, jo tėveliai, telefoninė kompanija, per metus neišskirdavo daugiau nei rulonas popieriaus, todėl Unix niekad neturėjo padorios dokumentacijos, o pradiniai tekstai buvo be komentarų. Metai iš metų, Tėtė Bell'as žemino save, nes mokymo įstaigoms tepasiūlė tik dviejų ar trijų raidžių komandas.

Vėliau, išvarginta skurdo, telefoninė kompanija pradėjo girtauti. Ilgalaikių pagirių drugio krečiama ji brutaliai mušdavo vargšą mažąjį Unix per veidą ir sprandą, kol šis pabėgo iš namų prieglobstį radęs Berkli gatvėse. Ten jis susidėjo su bloga draugija. Į jo gyvenimą įsiveržė narkotikai ir lėbavimai.

Kad išgyventų, jis išpardavė pigias licencijas su pradiniais tekstais universitetams, kurie jį naudojo medicininiams bandymams. Be paliovos prievartaujamas nemokšų hakerių, - tiek vyrų, tiek moterų, - kartais net kelių vienu metu, jis nusirito į patį paleistuvystės liūno dugną.

Pamažu Unix kraustėsi iš proto. Jis persikėlė į fantazijų pasaulį, - vienintelę vietą, kurioje jautėsi saugus. Paveikas LSD jis rašė eiles, kurių niekas negalėjo suprasti:

for file in `$cat .shlist`; do
 $echo `$expr X$file:'X\(.*\).SH'` : $file config.sh\:\
   /bin/sh $file >>mf.new
done

Dar vėliau Unix pradėjo vaikštinėti Telegraph Avenue murmėdamas sau po nosimi: "Panic: freeing free nodes", o kartais nei iš šio nei iš to suklykdavo: "Bus error (atminties dampas)". Moterys ir vaikai sprukdavo į kitą gatvės pusę.

Vieną vakarą, bežiūrint TV, jis nusprendė pakeisti gyvenimo būdą. Jis pamanė, kad surado tikrąjį savo pašaukimą tarp profesionalų. Jis pradėjo gerti dideles steroidų dozes, apaugdamas raumenų kalnais. Vidaus organai plėtėsi ir prasidėjo komplikacijos - vidaus organai pradėjo veržtis lauk.

Pirmiausia išpurto branduolys, po to C bibliotekos, daugėjo demonų. Tačiau Unix narkotikų nemetė ir vidaus organai tebesiplėtė, kol vieną gražią dieną jie plyšo. Per trumpą laiką Unix pasidarė sunkus kaip Titanas, atrodė kaip Drambliagalvis ir turėjo Džeko Nicholsono charakterį.

Tačiau blogiausia buvo su jo psichika. Jo asmenybė skilo į daugybę skirtingų ir nesuderinamų operacinių sistemų. Žmonės ateidavo į darbą ir klausdavo: "Kas tu šiandien?". Jie galėjo išgirsti arba BSD arba "Linux" arba "Systen III, tačiau rytoj būsiu jau System V" arba SCO. Kartais jis atsiriaukdavo HP-UX.

Metų metais psichiatrai dirbo, kol išskyrė du pagrindinius Unix asmenybės polius: BSD ir Bell'a, - pietų transvestitą, persirengusį mergina. Tačiau kiekvieno bandymo metu jis galėjo pakisti, o jo gyvybei palaikyti buvo būtina širdies veiklos palaikymo aparatūra ir dirbtinis kvėpavimas.

Pagaliau, susirgęs vėžiu, Unix pakliuvo į pražūtingos radioaktyvios terapijos kliniką, iš kurios išėjo mėlyna oda ir žaliais plaukais. Jis dvokė, kaip kaimyno prieš savaitę nudvėsusi katė. Toks jis atėjo pas mus, kad užkariautų ne tik pasaulį, bet ir Lietuvą. Seimas jau krito.Skaitykite:
S. Altovas. Aplink pasaulį
Taip pat galite paskaityti juodųjų anekdotų rinkinukus:
ankstesnį ir vėlesnį, o taip pat paskutinį,

o taip pat nesąmonienas: pirmąją dalį ir antrąją dalį.

Ir pagaliau, Apibendrintoji klaidų teorija,
Programuotojo evoliucija: "Labas, pasauli!",
kaip IBM plečia paslaugų sritį,
Truputį tinkliškos muzikos?,
Suvalgykim tas karves! bei
Ką padarė viščiukas?
Kur dingsta pašalinti simboliai?,
O gal mėgstate lingvistines problemas?
ar pjeses Padangų pardavėjas bei
Žvaigždžių trekas su Windows'95