Jūsų nuomonė!

Kramtomoji guma irgi gerai

Mieli "Vartiklio" lankytojai,

Aplankykite - nauja tema: Plastinės operacijos: SILIKONO KRŪTŲ IMPLANTAI

Nuo šios akimirkos pradedame naują skiltį - Balsuokite savo nuomone! Kas savaitę bus pateikiami nauja tema, kuria galėsite išsakyti savo nuomonę. Prabėgus savaitei jūs galėsite sugrįžti ir pamatyti balsavimo rezultatus - juos automatiškai paskaičiuos pats kompiuteris. Kai kurios temomis galėsite balsuoti ir toliau - ir iškart stebėti rezultatų kitimą.

Taip pat leidžiama nurodyta tema palikti savo žinutes - jos bus automatiškai talpinamos balsavimo puslapio apačioje. Laukiame jūsų nuomonių ir pastabų. Vienu metu gali vykti ir kelios temos…

Galite siūlyti ir kitos savaitės temą - ją atsiųskite el.adresu: vartiklis@elnet.lt

Šios savaitės tema - REKLAMA! Ją pasiūlė Gintaro Beresnevičiaus straipsnis "Šiaurės Atėnuose", kurio ištrauką publikuojame žemiau.

Pasirinkite variantą, kuris jūsų manymu geriausiai atitinka jūsų nuomonę apie reklamą ir jos poveikį. Jei nepasirinksite jokio varianto - programa skaitys, kad jūs neturite nuomonės šiuo klausimu.

Bet pradžioje paskelbsime ankstesnės REKLAMOS temos balsavimo rezultatus. Viščiukai suskaičiuoti, tačiau jūs ir toliau galite rašyti savo atsiliepimus ta tema...

Rezultatai: viso balsavo 87 asmenys. Jų balsai pasiskirstė taip:

Kviečiame pareikšti savo pastabas reklamos temas. Pateikite ir pavykusių ir "kvailų" reklamų pavyzdžių. Gal susidūrėte, kai reklamuojami labai prasti daiktai?

                   

Ištrauka iš G.Beresnevičiaus straipsnio

Reklama. … Balsas ryžtingai paklausia: kiek laiko jūs valote dantis!? Minutę? Dvi? Penkiolika? Koks tavo reikalas, noriu atsakyti, dantų aš išvis neturiu… Tada Balsas liepia valgyti traškučius, niam niam, trakšt trakšt. Jei nepatinka, nesijauti saugus - tau padės Alldays arba Always. Always Coca Cola. Kramtomoji guma irgi gerai. Balsas visada randa, ką patarti. Tarkime, turi pleiskanų? Naudok Head and Shoulders ir tavo plaukai atrodys sveiki. Nebloga reklama. Nepažadėta, kad jie bus sveiki. Arba: vartok tokius ir tokius vaistus, ir ligos simptomai išnyks. O liga kaip?

…siūloma vartoti, kas visiškai nereikalinga. Agurkų ir druskos niekas nereklamuoja, kaip ir šlapios dešros. Reklamuojami bulvių traškučiai, saltintas vanduo, ir jeigu išties imsi maitintis reklamos siūlomais produktais, tave ištiks ėduonies priepuolis drauge su pilvo spazmais, o dantų pasta ir tabletės nuo skrandžio kaip tik čia. Kadangi šiaip sveiko proto žmogus saltinto vandens negertų, jam reikia įpiršti, … kad jį geria gražios mergos ir krepšininkai…. (nors, ar graži merga yra herojus, reikėtų pamąstyti)

O čia yra jūsų pastabos

2001 m. balandžio 25 d., trečiadienis, 19:09:46
fuck me now

1999 m. liepos 7 d., trečiadienis, 12:21:18
Išsiverstų! Taip, kaip ir anksčiau išsiversdavo be reklamos. O radijo stotys nepirktų nekilnojamo turto sunkiai suvokiamais kiekiais! Ir "Lietuvos Rytas" gyventų iš prenumeratos, taupytų popierių, rašytų tik įdomius straipsnius, o ne vaidintų visų galų "rėmėją". Be reklamos dantų šepetėlis kainuotų ne 4-7 Lt, o 40-70 ct.
Jei geriausia reklama taptų asmeninės rekomendacijos, tai "prakišti" kokį nors birzgalą a lia "Coca-Cola" už pasakišką kainą taptų neįmanoma! Skaičiuokite, kiek sutaupytume!
O gal pradėti diskusijas apie rūkymo reklamą?
Remis

1999 m. liepos 6 d., antradienis, 10:14:01
Nemanau,kad be rekklamų televizijos išsiverstu.Juk jei ne tos nemėgiamos reklamos mes nematytume savo mėgiamų laidų,filmų,serialų. Tad geriau jau keletą minučių pakentėti,nei nematyti nieko gero kaip pvz LTV.Iš vis nesuprantu kam reikalinga tokia televizija kaip LTV. Juk LTV žiūri tik kaimo suvargę,neišsilavinę žmonės,kurių gyvenime svarbiausia yra kiaulių ir karvių šėrimas.

1999 m. liepos 6 d., antradienis, 10:11:30
Nemanau,kad be rekklamų televizijos išsiverstu.Juk jei ne tos nemėgiamos reklamos mes nematytume savo mėgiamų laidų,filmų,serialų. Tad geriau jau keletą minučių pakentėti,nei nematyti nieko gero kaip pvz LTV.Iš vis nesuprantu kam reikalinga tokia televizija kaip LTV. Juk LTV žiūri tik kaimo suvargę,neišsilavinę žmonės,kurių gyvenime svarbiausia yra kiaulių ir karvių šėrimas.

1999 m. birželio 28 d., pirmadienis, 14:22:04
Maniau, draugas nagus nusigrauš,kai Lietuvos rinktinė žaidė su Chorvatais ir kai tikrai puikų Karnišovo tritaškį nutraukė dar puikesnė TV-3 Kalnapilio reklama.Jis keikėsi visą gerą minutę,o aš tepasakiau - ko čia nerviniesi,geriau pažiūrėk kaip du žiogai duodasi!Ech,puiki ta reklama !

1999 m. birželio 28 d., pirmadienis, 12:39:27
Panaikinkim reklama - nebeziuresit LNK, TV3, Baltijos TV ir visu kitu - ziuresit LTV, kur kartais parodo viena gera laida per savaite, kartais ir tos vienos neparodo.
Panaikinkim reklama - skaitysit lietuvos ryta is 4 psl, nes lrtytas paprasciausia netures pinigu popieriui nusipirkti.
Panaikinkim reklama - pirksit brangesnes prekes, nes paprasciausiai firmos gaus maziau pinigu, negales tobulinti technologiju ir gamins prekes senais bei brangiais metodais.
O siaip as asmeniskai ka nors pirkdamas pagalvoju ar tai man suteiks naudos, ar tai man suteiks malonumo...

1999 m. birželio 24 d., ketvirtadienis, 12:05:23
Visi čia pasisakę žiūri per savo prizmę. Nemanau kad kas nors ginčysis, kad reklama veikia visą visuomenę ir pakankami kryptingai. Kaip sakant, prieš daugumą nepašokonėsi. Reklama bruka kvailą vartojimą nesusimąstant ką vartoji ir kodėl. Galvokite savo galva , chebra Tai ko žmonėms reikia jie patys susiranda ir pasiima Liutauras

1999 m. birželio 24 d., ketvirtadienis, 10:06:20
ar tikrai reiketu ka nors teisti? Juk visa tai yra daroma musu labui, musu patogumui musu noramas tenkinti.O kas link profesonaliu reklamos agenturu - autoriaus neismanymas reklamos rinkoje. Klausima reiketu statyti taip : Ar lietuviai pasiruose tokiai, dauguma vadinamai kietai reklamai, ar musu tulam lietuviui, potencialiam vartojui galinciam pirkti butu idomi siuolaikiska reklama? pirmiausiai tam turetu pasiruosti pats vartotojas aciu, Vejas

1999 m. birželio 24 d., ketvirtadienis, 10:05:40
ar tikrai reiketu ka nors teisti? Juk visa tai yra daroma musu labui, musu patogumui musu noramas tenkinti.O kas link profesonaliu reklamos agenturu - autoriaus neismanymas reklamos rinkoje. Klausima reiketu statyti taip : Ar lietuviai pasiruose tokiai, dauguma vadinamai kietai reklamai, ar musu tulam lietuviui, potencialiam vartojui galinciam pirkti butu idomi siuolaikiska reklama? pirmiausiai tam turetu pasiruosti pats vartotojas aciu, Vejas

1999 m. birželio 21 d., pirmadienis, 12:28:47
Reklama- pagrindinis variklis, o ypac tokiems daiktams, kuriais rinka beveik persisotinusi. Kitas reikalas, tos reklamos kokybe. Taip kibti prie kiekvienos frazes ar sakinio-daug proto nereikia. Kritikuoti lengviausia. Jei gerb. p.Beresneviciui nepatinka reklamos, kam jas ziureti? Pakanka tureti gera televizoriu su distanciniu valdymu... Siaip straipsnis kaip ir visi kiti apie reklama. Peiki ka netingi ir gerai... P.S. Reiketu nepamirsti, kad save reklamuojancios firmos negali sau leisti daryti brangia reklama, del to ir matome daug slamsto, adaptaciju ir t.t. Be to gi kiek toms reklaminems agenturoms metu? Kokia gi patirti jos turi? Maksimaliai 5 metai? Ar tai daug? Va tada kai bus 55, tada ir pakalbesim... Tai gal tiek. Renatas

1999 m. birželio 16 d., trečiadienis, 08:19:39
Be reklamos nesužinotume apie daugelį gerų dalykų. Visiems būdavo įdomu pasižiūrėti reklamų per užsienio televizijas, kai Lietuvoje reklamos dar nebuvop transliuojamos. Man asmeniškai ne visada svarbu, kas reklamuojama, svarbu, kad reklaminis klipas bū tų profesionaliai susuktas. Tikrai malonu pasižiūrėti tokių meno kūrinių, kaip M1 reklama, anksčiau rodytos, berods, "Smirnoff" degtinės reklamos... O socialinė reklama kol kas tik teršia eterį - pvz., ko verta šiuo metu rodoma reklama, prašanti nedeginti miškų? Kitas tokios neskoningos reklamos prsižiūrėjęs tyčia mišką padegs. - Birutė

1999 m. birželio 10 d., ketvirtadienis, 15:29:27
Pasaulį valdo informacija, o ne pinigai. Ir kai kurie žmonės iš reklamos masinėse informacijos priemonėse susižeria sau nemažus pinigus. Tai jų teisė, kaip ir žiūrovo teisė, rinktis prekę. Tačiau gaila, kad skalbimo miltelių ar higieninių įklotų naudo jimo efektyvumas tampa svarbesne problema negu psichologinės pagalbos vaikams, ekologijos ir kt. problemos. Beje, apie reklamą - kvailesnės reklamos, jog dantų pastos valo dantis kažkiek tai procentų geriau, efektyviau tirpdo dantų akmenis ir pan., turbūt nėra. Kada gi baigs augti tie procentai. O šiaip, tai per televizorių galime išvysti dar nemažai absurdišk ų reklamų. Manau, jog per Rusijos televiziją rodomi reklaminiai klipai yra daugiau profesionalūs.

1999 m. birželio 9 d., trečiadienis, 14:32:01
Būtų įdomu perskaityti visą straipsnį. Bet iš to kas pateikta - daug kas kritikuotina. Autorius sako: ..reklamuojami traškučiai, vanduo ..NETIESA. Nurodykit reklamą, kur sakytų - valgykit traškučius. Nėra tokios. Galbūt reklamuoja pvz. Estrelos traškuč ius. Štai esmė. O jei autorius prisižiūrėjęs prisivalgo traškučių nuo ko jam prasideda viduriavimas, tai jau jo problemos. Ačiū už dėmesį.

1999 m. birželio 9 d., trečiadienis, 10:58:23
Gerai sukurta reklama veikia mūsų pasąmonę, todėl kartais visai nevalingai pasirenkam reklamuojamą produktą. O šiaip, man ir daugeliui mano pažįstamų kiečiausia M1 reklama :)

1999 m. birželio 9 d., trečiadienis, 00:26:29
O nizoralas man taip ir nepadejo....

1999 m. birželio 8 d., antradienis, 15:19:19
Žmogus gyvenime yra vedamas žvilgsnio. Reklama daro daugiau įtakos nei mes galvojame. Žmonės, žiūrėkit, į ką žiūrit! Ir sau tai taikau. - RR PS. Pabandykite Pampers ir iškart pasijusite laimingesni.

1999 m. birželio 8 d., antradienis, 14:39:08
Man patinka lakoniška informuojanti reklama: Calcegran - kaulams stiprinti

1999 m. birželio 8 d., antradienis, 13:46:42
GAila, kad pas mus mazai socialiniu reklamu, vis kisamos ne butiniausios plataus vartojimo prekes. Tokioms reklamoms daugelis yra atsparus. Ligita

1999 m. birželio 7 d., pirmadienis, 17:54:22
Man dabar 13 metu bet man ziauriai patinka naujoji vest reklama ji labai juokinga bet naudos neduoda Siaip reklamos Lietuvoje galetu ir nebut nes is mano pazistamu jos vis tiek niekas neziuri ir mano seima ir as jos neziuriu Vienu zodziu reklama nera r eikalinga

1999 m. birželio 7 d., pirmadienis, 13:21:08
Kaip benorėtum atsiriboti nuo reklamos, deja, negali, ji lenda į akis ir ausis visais kanalais. Ir, deja,daro įtaką ne tik vidutiniam piliečiui. Vis gi manau, ka mes čia bekalbėdami nieko nepakeisime. Ji yra, buvo ir bus, darė ir darys įtaką. Tam ji ir skirta. Įdėti milžiniški pinigai privalo atsipirkti. Labiausiai mane siutina alkoholio ir cigarečių reklama. "Didžioji viltis" tėra šlykšti, į vergystę smirdančiam žindukui įviliojanti apgaulė.

1999 m. birželio 7 d., pirmadienis, 09:22:42
Reklamos "ataka" padeda gamintojui (ar pardavejui) greiciau "isjudinti" "uzsistovejusi" produkta (ar galite isivaizduoti ka reiskia uzkistas sandelys ir tuscia kisene?). Produktas "uzsistovi" del keliu priezasciu: visiskai naujas ir del to nepazistamas (pvz. nauja technika ar technologija); sezono itaka (alus); konkurentu "smugiai"; nevykes produktas.
Reklama paprastai puikiai "isjudina" ekonomika.
Tragedija ta, kad galingiausias reklamines "atakas" igali surengti kompanijos, parduodancios ne pacius geriausius ir reikalingiausius, bet "masinius" vidutiniokiskus produktus . Tokius, kaip Gintaro straipsnyje isvardintieji. Uztai ir pratinami gadinti da ntis ir skrandzius musu moksleiviai, itikinti, kad gal laimes "Szkoda" ar visa kompiuteriu klase!
Reklama kapitalistineje ekonomikoje butina kaip oras, bet pilieciu "imunitetas" reklamai, bei teisingas jos suvokimas taip pat reikalingas.
Remis

 

NSO puslapis
Vartiklio naujienų puslapis
Globalusis lietuviškasis tinklas