Small tips

[ Publikacijos sentencija:
Jei visi tiesiai į akis sakytume viską, ką pasakome nusisukus, visuomenė būtų nepakenčiama.
Onorė de Balzakas]

2019.03.07. Pabandysime atnaujinti šį 1998 m. pradėtą, tačiau trumpai gyvavusį skyrelį (dalis papildomų patarimų dar buvo hot.lt svetainėje, tačiau joje juos sunku surasti), papildydami jį jau „šiuolaikiniais“, t.y. šiuo metu aktualesniais patarimais.

Kelios mažosios Windows 10 gudrybės  

Greitai į darbalaukį

Show Desktop button Tojo mygtuko ištakos siekia „Windows 7”, tačiau jis nėra gerai matomas - jis „slaptai“ pateiktas apatiniame dešiniajame darbalaukio kampe. Akimis pasekite pačioje ekrano apačioje iki pat dešinio krašto, už datos ir laiko. Ten išvysite nežymų siaurutę „nematomo“ mygtuko juostele. Spragtelėjus virš jos susiminimizuos visi atidaryti langai.

Yra ir alternatyvus būdas. Spagtelėkite ant bet kurio nors lango virš pačios viršutinės juostelės laikydami nuspaudę Ctrl klavišą ir padrebinkite pelę. Tai minimizuos visus langus išskyrus šį.

Video su Xbox programa

Su „Windows 10” pateikiama ir “Xbox” programa, kuri turi savą ekrano video įrašymo funkciją. Startavus Xbox, paspauskite Win+G „Game” įrankių juostos atidarymui ir joje pasirinkite Screenshot arba Start Recording. Video bus įrašytas į Videos -> Captures katalogą. Gaila, ši priemonė tinka ne visoms video plokštėms. Open with IE

Kaip panaudoti Internet Explorer?

Nutylimąja „Windows 10“ naršykle yra „Edge“, sukurta visiškai naujai. Tačiau paliktas ir „Internet Explorer“ suderinamumo poreikiams. Jei norite puslapį, atidarytą su „Edge“, žiūrėti su „Internet Explorer“, galite išskleisti papildomas galimybes („...“ viršutinės įrankių juostos dešiniajame krašte) ir pasirinkti „Open with Interner Explorer“.

Jei „Internet Explorer“ norite naudoti pastoviai, jį galite „prisegti“ Starto meniu ir/arba užduočių juostoje. Tam susiraskite jį Starto meniu ir prisekite su „Pin to Start“ ir arba „Pin to taskbar“. Kitą kartą jį startuoti bus gerokai paprasčiau, nes jis bus meniu arba užduočių juostoje.

Norint jį nustatatyti nutylimąja naršykle, startavus „Internet Explorer“ eikite į Internet Options -> Programs tab -> Internet programs -> Set programs, kas atvers valdymo panelę (Control Panel), kur tada galite „Set your Default Programs“.
Pint IE to taskbar

Apribota paieška su Chrome

Su „Google Chrome“ naršykle, įvedę svetainės adresą (pvz., www.vartiklis.lt) paspauskite Tab vietoje Enter. Tada naršyklė atliks paiešką jūsų nurodytoje svetainėje.

Katės ir pelės žaidimai  

Per paskutinius kelerius metus „Microsoft“ į „Start“ meni ir Užduočių juostą (taskbar) įvedė nemažai pakeitimų. Tiek „Windows 10“, tiek „Windows 11“ „Start“ meniu turi papildymų, „pasiūlymų“, „Bing“ paieškos rezultatus... „Windows 11“ į užduočių juostą sugražintos mėgtos žymės (t.y. matyti ne tik programų ikonytes bet ir jų langų antraštes, bet ir ) ir „paimk ir numesk“ galimybė, tačiau vis tiek negalima užduočių juostos (kaip galima „Windows 10“) perkelti į kitą vietą (tai ir neplanuojama).

Visa tai atrodo tikrai puikiai ir jų galima neliesti. Tačiau norintys dirbti kitaip, gali pasikeisti. Labiausiai išdailintas variantas yra „Start11“ iš „Stardock“ (tiek „Windows 10“, tiek ‚Windows 11“), tačiau, kadangi jis nėra nemokamas (nors ir turi išbandymo versiją), tai ties juo neapsistosiu. O geriausia nemokama alternatyva yra „Open-Shell“ (Windows 7, 8, 10, 11), nors ir su mažiau galimybių, kaip „Start11“. Jis numato keletą „Start“ meniu „klasikinių“ dizainų – visi iš „Windows 7“ ar ankstesnių laikų.

Nemokamas „ExplorerPatcher“ leidžia „Windows 11“ aplinkoje turėti „Windows 10“ tipo užduočių juostą (ir keletą kitų galimybių) – ir netgi gali veikti kartu su minėtu „Open-Shell“. Tačiau turiu įspėti, kad „ExplorerPatcher“ „Windows“ sistemą giliame ir nepalaikomame lygyje – tad galima laukti siurprizų, kad po „Windows“ atnaujinimo „Start“ mygtukas liausis veikęs.

Taigi, gerai, kad „Windows“ terpėje galima naudoti trečių šalių produktus sistemos prisitaikymui – net jei pats „Microsoft“ to neskatina!? Tačiau kaip matote, tai gali virsti katės ir pelės žaidimu, „Microsoft“ dažnai siunčiant sistemų atnaujinimus – tačiau bent mums suteikiama galimybė pažaisti.


Nėra programų be klaidų!   (1998 m. tekstas)

Kenna's industry: The Rouge, Study 1, Dearborn, Michigan, USA 1992 Norite išbandyti savo naršyklės patvarumą? Kitoje eilutėje esanti nuoroda yra "lemiama" "Netscape" firmos "Communicator" 4.x naršyklei "Windows" 95 ir NT 4.x, "Linux" ir Solaris 2.5 terpėse (nors "Mac" navigatorius išgyvena šį "taifūną").
Spragtelk mane - bandau lūžti!

Sukurti "laužytuvą" labai paprasta - tereikia paruošti tokį paprastutį "puslapį":

<HTML><HEAD>
<TITLE>Aš noriu tave nulaužti!</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<IMG SRC="">
<TABLE>
  <TR>
     <TD>
</BODY></HTML>

Sėkmės, eksperimentatoriai... Džiaugiuosiu, kai paprasti duomenys ką nors "pakabina"...

Ankstesnės mažosios gudrybės:
Sistemos registrai
Tempk su dešiniu pelės klavišu!
Sutvarkykim savartyną
Kaip mažėja dideli diskai?
FAT32 - geras senas naujas...

Advanced HTML puslapis
Windows 11: negi vėl déja vu?
Interneto pabaigos puslapiai
Vartiklis