Trumpai

  1. Web puslapiai serveryje ir CD-ROM diskai pas klientą, kas tarp jų bendra? O jūs pabandykite WWW puslapyje patalpinti 10 min. trukmės video filmuką? O minėtas derinys, kaip kontrastas ankstesniam, realizuoja modelį "mažas CD, didelis WWW". Iš Web serverio ar net kelių surenkate informaciją, kurią įrašote į CD. Vėliau ją galite skaityti visur, - kad ir skrendant lėktuvu.
  2. Spynelė failui

    Nesuprantama kodėl, tačiau visi nori paskaičiuoti, ir ne tik paskaičiuoti, bet ir parodyti, kiek smalsuolių žvilgtelėjo į WWW puslapį. Ir nors pats skaitliukas nėra labai įdomus dalykas, prie jo atsiranda įdomių klausimėlių. Pavyzdžiui, jam gali tekti dalintis priėjimą prie to paties failo su kitais CGI procesais.

    T.y., kaip užtikrinti, kad sutaikyti dvi vienu metu iškviestas CGI programas, norinčias vienu metu "3200" pakeisti į "3201"? Dažniausiai sutinkamas rezultatas - arba vienas smalsuolis lieka "nesuskaičiuotatas" arba prasideda visokie kiti nemalonumai. Taigi, reikia priversti vieną procesą palaukti, kol kitas "užbaigs reikalą". Na, be abejo lengviausias būdas - tai, jei naudojama "Perl" kalba, kviesti "flock(failo_vardas, 2)" operatorių, kuris "Unix" branduoliui nurodo, kad failas yra "užimtas" ("Perl" 5.002 versija gali automatiškai, jei reikia, "flock" pakeisti "lockf").