Keletas 'Internet' adresų

1997.04.12:  Toliau tęsiame įvairių WWW puslapių pristatymus. Šįkart tarp jų adresų įsimaišo ir vienas kitas papildomas (pašalinis?) komentaras. Taip pat dar galite peržvelgti sausio, tai pat kovo bei rugpjūčio-rugsėjo mėnesių nuorodų rinkinukus.

Kometos pašaukti skrydžiui

Tikriausiai jau girdėjote apie 39-is "Voratinklio nublokštus", kurie nusižudė, tikėdami, kad taip paklius į UFO laivą skiejantį paskui kometą (apie tai skaitykite >>>>>).

Ši grupė darė Web puslapių kūrimo biznį, adresu http://www.highersource.com (jau nebeaktyvus), kurį sunku pasiekti dėl minių smalsuolių. Tačiau galite aplankyti kitą serverį (http://www.highersource.org - jau irgi nebeaktyvus), kuris atsidarė praėjus 12-ai valandų nuo minėto atsitikimo.

Taip, Web turi ir tamsiąją medalio pusę:
tačiau, nors "Dangiškųjų vartų" kultas ir kūrė Web puslapius, - dėl jų mirties kaltas ne "Internet". Tuo labiau, kad kai kurie jų jau dalyvavo sektos veikloje per 20 metų - prieš tiek laiko Web'u dar nė nekvepėjo. "Internet" kaltas tiek pat, kiek videofilmai ar telefonai.

"Internet" - demokratijos apraiška ir jį gali naudoti kas tik nori. Ir, žinoma, tai patogus ruporas savo idėjoms skelbti plačiosioms masėms. O demokratija suteikia galimybes ne tik centristams, bet ir ekstremistams, šarlatanams, šundaktariams, lytinių mažumų nariams ir t.t. Tačiau dar svarbiau išmokti kritiškai vertinti tai ką matai, ir visiškai blogai - kišti, tarsi stručiui, galvą į smėlį.

Daugelis bando patraukti dėmesį geru puslapių dizainu, piešinių ir garsų gausa, - bet ar daug kas pasirūpina jų turiniu? Kas iš to gero, jei užsuksi kartą, ištarsi "Wow" ir pamirši, - iki kito, dažnai atsitiktinio karto. Labiau vertintinos pastangos ne tik pritraukti plaukiotojus po "Internet", bet ir priversti juos pamąstyti, - ar net išmokyti kritiškai vertinti tai, ką išvydo.


Melagėli, pasakyk!

Prisimindami balandžio 1 d., aplankykite:
www.2meta.com/april-fools

Kaip tariamas telefono numeris?

Bet prieš tai papoetikuokim...

      "I'm afraid I'm falling for you,
 'n I'd do about anything to get the hell out alive..
  or maybe I would rather settle down with you."
       Weezer, "Falling For You"

Kur žiūri kaimynas?

Jei "Internet" praleidžiate nemažai laiko, tikrai ne kartą naudojotės paieškos sistemomis, pvz., "Google" ar "Bing". Surenkate žodį, paspaudžiate mygtuką ir gaunate visų puslapių, kuriuose tas žodis įeina, sąrašą... Paprasta, kaip nusiš...ti.

O ar niekad nesusimąstėt, o ko gi ieško kiti? Šis puslapis (jau nebeaktyvus) atsitiktinai parenka 20 žodžių, kuriuos nurodė "Internet" klajokliai vienai iš populiariausių "Magelan" paieškos sistemų. Na, žinoma, iškart atspėsit, kad dažniausiai paieška susijusi su seksu... <Šypsena_iki_ausų>. Ir dar surasite nemažai naujų žodžių, pvz., "Shakespear", - cha, cha, - kažkoks vibruojantis vaisius?


Kas dar?


Ką čia dar nusiurbus?


GowNews ir kita

Usenet'e įkurta speciali GovNews sritis, skirta pasaulinėms diskusijoms vyriausybiniais klausimais. Ji bus platinama tūkstančiuose (per 200 tūkst.) susijusių serverių ir milijonai žmonių galės skaityti ir komentuoti vyriausybių veiklą pasirinkta tema. Diskusijose galės dalyvauti ir mokyklos, biznieriai ir naminukai neturėdami galingų kompiuterių ir greitų ryšių.

Jei WWW yra "Internet" biblioteka, tai "Usenet" - jo laikraštis. Tad "GovNews" tada - "Valstybės žinios"? Nes pirmame etape jos, tarsi laiškininkai, atneš informaciją iš vyriausybę prie jūsų durų. Vėliau jos virs kažkuo pamašiu į mitingą, kai visi galės kalbėti, - bet kas tada klausys?

Taip pamažu pamažu ir klerkai mokosi informacinių technologijų. Ir visame pasaulyje jie tejuda vėžlio greičiu.


Dar kai kurie WWW puslapiai

Du interaktyvūs fizikų puslapiai:
University of Oregon Virtual Laboratory ir
University of California-Berkeley.
Rasite pamokas apie mechaniką, termodinamiką, astrofiziką ir elektrodinamiką.

Papildomi "Internet" adresai
1998 m. kovo mėn. adresų rinkinys
Kiti "Internet" adresai
Ką galima pamatyti svetur?
Naujesni "Internet" adresai
Kai kurie WWW puslapiai...