LiPPA X-byla Nr.1

Tik pakankamai įkalusiems (į gyveniškojo realizmo dualumą)

Įvadas į psichoproduktologiją

"Vakarais, saulei leidžiantis, aš mėgstu užlipti ant devynaukščio stogo ir paleisti čiurkšlę ant apačioje zujančių nieko neįtariančių arogantiškų žmogeliukų. Manyje pabunda savo vertės pojūtis, sugrįžta gyvenimo prasmės suvokimas - tada aš su aiškiomis mintimis einu į Čili, kur sukertu picą su tunu. Ir bokalas alaus - kad jis turėtų kur plaukioti".
Pranas Vakaris

Tokį el.laišką atsiuntė vienas mūsų skaitytojas - ir jis paskatino pradėti mokslinę mūsų gyvenimo faktų analizę. Mokslas šis senas, jo tyrimo metodai nusistovėję ir aiškūs. Lietuvoje įkurta šio mokslo entuziastų asociacija LiPPA.

Mūsų asociacijos šūkis: "Duok mums viską veltui arba mirk!"

Daugiau apie LiPPA, jos struktūrą, įstatus, tilslus ir veiklos kryptis kitą kartą. Kitąkart plačiau pristatysime ir psichoproduktologijos principus, kurių pagrindas yra lempido - dabarties būties (buities) priežasčių paieška tolimos vaikystės neįsisąmonintose vizijose.

Dabar norėtume išgirsti jūsų pasiūlymus, palinkėjimus, pamintijimus. Pabandykite atlikti ir įvadinio Prano Vakario laiško analizę - kaip toks poelgis vertintinas šiuolaikinio pilietinio sąmoningumo šviesose. Pateikite ir savo klausimus bei būties (buities) nuotrupų aprašymus. Bendromis jėgomis mes pabandysime visa tai nagrinėti ir rasti jų įvertinimus ir duoti naudingus patarimus.

Nusipelnęs psichoproduktologas Adrijus Kubilas,
koncervalogijos mužikantų pilkasis kardinolas

Praneškite apie šio skyrio atsiradimą visiems, kurių el.pašto adresus turite - visi kartu mes gydysime Lietuvą.

ARCHYVAI:
Posėdžio Nr.2 protokolas
Posėdžio Nr.3 protokolas
Posėdžio Nr.4 protokolas

Situacijos analizė

Veiksmo laikas: vakaras, saulei leidžiantis

Tai rodo, kad gyvenimas eina į pabaigą, artėja gyvenimo saulėlydis, dangus rausta, atmintis silpsta. Viskas nusibodo, niekas neįdomu, niekas netraukia, nestebina. Iš to darome išvadą, kad autorius yra jau pagyvenęs, tačiau dar ne visiškas senis (saulė dar nėra nusileidusi), nes dar tikisi padaryti kažką neįtikėtina, dar kažką padaryti – kad ir „paleisti čiurkšlę!“.

Simbolis: devynaukštis namas

Čia labai svarbus skaičius 9. Jis tiesiog magiškas, tobulas, sutinkamas daugybėje liaudies išminties perlų („devynis kartus atmatuok, dešimtą - kirpk“), apimčių („devyni broliai juodvarniais skraidantys“), lygių („devintas dangus“). Biblijoje 9 sutinkamas 49 kartus (7x9 – kas irgi labai prasminga) ir ten jis simbolizuoja dieviškajį išbaigtumą, atskleidžia pabaigos pojūtį (Kristus mire 9-ą valandą nuo dienos pradžios). Numeralogija, tarp kitų prasmių, sako, kad 9 reiškia ir trijų pasaulių (viršutinio, esamo ir žemutinio) integraciją. Tai reiškia, kad ant devynaukščio pastato mes susiliejame su trimis pasauliais – 1) dangumi, kuris yra virš mūsų; 2) vidiniu Aš, kuris stove ant stogo, ir 3) apačioje zujančiais žmogeliukais, kurie tampa tarsi mano veiksmo dalimi.

Sekantis skaičius yra 10 – t.y., veiksmas, kurį reikia po 9-ių pasiruošimo pakopų (užlipus virš 9-ių aukštų) atlikti, t.y. kažką nepaprasto („paleisi čiurkšlę“, t.y., viešai išreikšti savo nuomonę). Tai užbaigtumo, pasiruošimo veikimui simbolika. Aukščiau kilti jau nėra kur – toliau kelias veda tik žemyn, tokia lemtis – tarsi kokio Sizifo akmens. Reikia išlieti tai, kas sukaupta per visą ankstesnį gyvenimą.

Veiksmas: Paleisti čiurkšlę

Tai akivaizdžiai siejasi su dviem dalykais: a) vandeniu; b) judėjimu. Tai įrodo, kad šis epizodas turi kosmologinį ir kosmogoninį pagrindą.
Vanduo – tai gyvybės pagrindas. Pats žmogus didžiąja dalimi sudarytas iš vandens – tai tarsi vandens pripiltas ąsotis. Ir kai ąsotis pasidaro sklidinas – vanduo ima iš jo veržtis, lietis pro kraštus – nubėga žemyn čiurkšlėmis. Aišku, kad tai judėjimo, siekio įkūnijmo simbolis, nes „čiurkšlė“ aiškiai nėra statinė, sustingusi, nejudri (juk ne kokioje Aliaskoje tai, kur, sako, taip nutinka). Tai veiksmas, siekiantis atoveiksmio (tų, zujančių apačioje), iššūkis priešybių kovai, dialektikos apraiška.
Kartu tai ir pirmapradžio Chaoso išraiška, nes pradžioje tebuvo tik vandenys, kuriame ir radosi kažkas, dar be formos ir neapibrėžtas, kas ir yra Chaosas.

Taikinys: ant arogantiškų žmogeliukų

Tai parodo, kad žmonės (visuomenė, minia) yra maži, niekingi, nereikšmingi – tai tik skruzdėlytės, varžteliai didžiuliame mechanizme. Tačiau kiekvienas, atskirai paimtas, yra išdidus ir save labai vertina – ir jis tikrai siektų, jei galėtų ir drįstų, užlipti ant namo stogo ir paleistų savąją čiurkšlę. Esantis ant stogo jaučiasi didesnis, aukštesnis, iškilesnis už visus kitus (tai dievas, kuris sprendžia – būti leitui ar ne), už minią apačioje, už avių bandą, kuri naršo aplink ieškodama cien tik sultingesnės žolės.

Savybės:: zujančių

Tai antrinio judėjimo simbolis. Pirmapradis pirmasis postūmis emanavo naujus postūmius, kurie sudaro varomąją bet kurio vidinio judėjimo priežastį – todėl, netvarkingu Brauno judėjimu, juda atomai, molekulės, skysčiai žmogaus kūne, impulsai nervų skaidulomis, Žemė kosmoso platybėse, o ir patys žmonės. Papildomas impulsas (čiurkšlės lietus iš viršaus) paskatins ar didesnį jų sujudimą, ištakų ir šaknų paiešką, Tiesos troškimąir kontr-impulsų generavimą.

Pasekmė: pavalgymas

Viskam pasibaigus, reikalinga iškrova, poilsis – tai tarsi 7-oji biblijinio pasaulio tvėrimo diena. Prieš tai tvyrojo įtampa, buvo atliekamas sunkus darbas (kopimas į aukštybes ir Tvano imitavimas), išeikvota daug energijos (tarsi lytinio akto metu) – reikia atgauti fizines ir dvasines jėgas, vėl „pripildyti savo ąsotį“.

Šalutinis aspektas: žuvis privalo plaukioti!

Viskas turi paklusti gamtos dėsniams: jei yra žuvis, privalo būti ir vanduo; jei yra paukštis, tai turi būti ir oras; jei yra žmogus, privalo būti ir Visata, o ir tasai, kuris yra aukščiau, kris gali nuspręsti, lieti vandenį ar ne. Kartu tai antrinė asociacija ir su čiurkšle, su jos vandeniu – išlietas vanduo užpildo dauburius, sudaro ežerus ir jūras, kuriose gali pradėti plaukioti žuvys. Tad tai didžioji pasaulio tvėrimo analogija, biblinio Tvano prasmės paaiškinimas, natūrfilosofija.

ARCHYVAI:
Posėdžio Nr.2 protokolas
Posėdžio Nr.3 protokolas
Posėdžio Nr.4 protokolas

Jūsų žodis

          Jūsų vardas: 
Jūsų el.pašto adresas: 
Jūsų žinutė:

                   

O čia Jūsų žinutės

Wilma 2009 m. kovo 8 d., sekmadienis, 10:33:21
Saharoje neauga anei arbūzai, anei kaktusai... tik negrai ten dygsta...

durdunlentas 2008 m. lapkričio 21 d., penktadienis, 18:48:32
Tai kad čia nėra ką nagrinėti, viskas pasakyta per anksti mergą norėjo padaryti būdamas devynerių metų....O paskui supranta kad tiktais myžčioti gali....

durduletas 2008 m. lapkričio 21 d., penktadienis, 18:43:59
Galėjo nueiti į saharą ir ten myžčioti gal arbūzams ir kaktusmas būtų palengvėję...

Brodinui 2008 m. lapkričio 18 d., antradienis, 09:13:26
He (he) Mingo Vėjaus išsklaidyti ekskrementai - tenenukris jums šiltu lietumi...

Stasys Brodinas 2006 m. sausio 22 d., sekmadienis, 11:45:02
Prisimindamas nesusireikšminusio vienišiaus spalvingai dinamišką gyvenimą, paįvairintą ilgomis E.Hemingvėjaus asmeninio gyvenimo studijomis, ieškant vienatvės pakaitalų stereogamijoje ar scientologų bažnyčios visaliaudiniuose mokymuose, pamaniau, kad viešas ekskrementų švaistymas neturėtų suteikti pilnatvės pojūčio net ir visiškai nusivylusio tautiečio pažeistai psichikai.
Nuoširdžiai Jūsų,
Stasys Brodinas

minde 2003 m. kovo 27 d., ketvirtadienis, 20:19:19
<h2>neblogas puslapis, tik ji lanko ne tie kuriems reikia</h2>

Birute 2002 m. lapkričio 29 d., penktadienis, 02:30:55
Savo vertes paieska tokiomis priemonemis - tai vis sis tas, negu sokti
nuo devynaukscio. Grieztas auklejimas vaikysteje. gali sukelti tokias anomalijas.

Tomas 2001 m. gegužės 17 d., ketvirtadienis, 11:06:27
Apie ka cia snekat.

Jonas I. 2000 m. balandžio 25 d., antradienis, 06:24:35
Daug kas bet kokia kaina bando pasireiksti . Ir tai daznai perauga i liguistuma.Pavyzdys kazkada televizijoje buvo rodoma tokia buda kur kiekvienas atejes pliurpe bile ka o dabar visokios "Atleisk" , "Bobu vasaros" susteikia galimybe neaiskios psichiko s asmenims jaustis svarbiu.
Cia specialistams tur but viskas aisku. Sovietiniais laikais tokius pripazindavo pavojingais visuomenei ir i durnyna.O dabar zmogaus teises ir laisves apribojimai.Tai lieka kenteti kol tau ant galvos myza ir i dusia sika visokie arba nepritapus pasitraukt i is sios asaru pakalnes. Trecias kelias - kariauti , bet vistiek normalus (kaip mes suprantame)visada liks kaltas.
O kaip dar?

Jonny 2000 m. balandžio 21 d., penktadienis, 06:46:51
Labas,
Tai kažko nesidomi tauta nei psicho, nei produktologija, diskusijos nesivynioja :))


Ko gero tik balandžio 1 kai kas leidžia sau ir visiems pasakyti visą teisybę...

Tai kas ką paleidžiate nuo stogų? Kas originaliau, o ne tik čiurkšlę?
J.

MODIS 2000 m. balandžio 11 d., antradienis, 13:55:08
VISI JUS DEBILAI IR JUSU TEVAI DEBILAI IR JUSU VAIKAI DEBILAI IR APLAMAI VISI LIETUVIAI DEBILAI IR PAKSAS DEBILAS SIKAU AS ANT JUSU VISU

Rimas 2000 m. sausio 30 d., sekmadienis, 21:06:12
Vargšai lietuviai.
Lietuvoje tikrai nėra bedarbystės. Tik yra daug tinginių, kaip aukščiau išsireiškė Jūsų tinklapio klasikas - "arogantiškų žmogeliukų", ieškančių gero "atlyginimo", bet ne uždarbio.
Žinantys "Word'ą", "Exel'į" ir t.t. jau jaučiasi aukštos klasės specialistais, bet po keletos metų tai mokės kiekvienas krovikas.
Mokykimės, tobulėkime 30-40-50-mečiai. Tikrai dar yra daug galimybių gyventi ne iš bedarbio pašalpos.
Apie tai reiktų diskutuoti.
Gal aš čia ir ne į Jūsų temą, bet kadangi šį puslapį tvarko psicho...-...gas, manau, kad lietuvaičiams tai aktualu.
Pagarbiai - Rimas.

Adrijus@Kubilas 2000 m. sausio 27 d., ketvirtadienis, 16:02:49
Gerbiamas Jonny,
sprendžiant iš vardo jūs esate nepaprastai nutolęs nuo savo šaknų ir mažai jaučiate savo tėvynės bambos pulsą... Sakyčiau net dayugiau, Jūsų bambagyslė jau visai nudžiūvusi ir žada nukristi - į ten, žemiau, tarpu kojų...
Tad, jei būtumėte su tauta, būtumėte joje, būtumėte arčiau lovio - turėtumėte žinoti, kad paleisti ką nors yra visai ne nukrypimas, o normali kiekvieno teisingo lietuvio būsena.
Garbė Jums su mumis!

Jonny 2000 m. sausio 26 d., trečiadienis, 12:58:35
Ar negalėtų kas iš LiPPA padėti paspręsti problemą: ar nėra kokių
nenormalumų, jei man užlipus ant 9-aukščio stogo norisi paleisti ne čiurkšlę
o kai ką rimtesnio?

Iš anksto dėkingas už analizę ir atsakymus.

Jonyy

Visi forumai
Pindologijos puslapis
Vartiklis
NSO.LT