Patarimai virtuvėje, namų ūkyje ir keli receptai 

Kad rankšluosčiai „nesidraskytų“


Prieš kenkėjus - su druska!

Druskos tirpalas tinka daugeliui daržovių, nes jos užauga saldesnės. Juo palieti burokėliai geriau suformuos šakniavaisius: 1 kibire vandens ištirpinus 50 g druskos. Juos laistykite taip, kad tirpalas nepatektų ant lapų. Tai daryti patariama vasaros pradžioje, kai burokėliai būna užauginę 6-8 tikruosius lapelius.

Druskos tirpalas tinka ir svogūnams, - tada jų laiškai užauga aukštesni. Be to, jis padeda naikinti svogūnų museles. Pavasarį, kai atgyja jų lervos, patariama palieti tirpalu 1 kibire ištirpinus 200 g druskos. Irgi laistyti reikia taip, kad tirpalas nepatektų ant svogūnų laiškų. Be to, nuo muselių padeda ir pelenai, kurie kartu yra ir puiki trąša jiems. Pelenus galima pabarstyti arba paruošti jų skiedinį. Per sezoną, pelenais svogūnus patręšti 3-4 kartus.

Prieš amarus

Veiksmingas yra serenčių antpilas.
Žydėjimo metu nuskintus serenčius išdžiovinkite pavėsyje. Pusę kibiro džiovintų serenčių užpilkite kibiru vandens, 2 paras palikite nusistovėjimui, tada šiame antpile ištirpinkite ūkinį muilą ir paruoštu tirpalu nupurškite amarų užpultus augalus.

Vaiskrūmių gydymas kukurdvelkiais

Kukurdvelkius rinkite tuo metu, kai jų vidus yra prisipildęs tamsiai žalių dulkių (sporų). Tomis sporomis apibarstykite miltligės pažeistus vaiskrūmius; tai padarykite 2-3 kartus.

Ar konservuoti su aspirinu?

Kl. Daugelis šeimininkių teiraujasi, ar galima konservuojant naudoti aspiriną?

Ats. Aspirinas arba acetilsalicilinė rūgštis, - tai ne maisto produktas, o vaistas. Jis nėra toks nekenksmingas, kaip manoma. Todėl vartoti jį galima tik gydytojui leidus ir atitinkamomis dozėmis.

Ilgiau vartojant aspiriną, blogėja kraujo krešėjimas, sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla. Šis preparatas blogai veikia dvylikapirštės žarnos ir skrandžio gleivinę, gali sukelti nedidelį kraujavimą.

Be to, reikėtų žinoti, jog produktai, kuriuos konservuojant buvo naudojamas aspirinas, kartais sukelia sensibilizaciją (organizmo jautrumą). Ir tada net kraštutiniu atveju gydymas salicilatais esti neįmanomas dėl alerginių reakcijų.

Konservavimui namų sąlygomis galima naudoti druską, cukrų, actą arba citrinos rūgštį.


Ką daryti nušalus?

 

Akrilinės vonios priežiūra

Akrilinės vonios pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, yra lengvos, ilgai išlaiko pastovią vandens temperatūrą, o blizgus baltas paviršius suteikia švaros pojūtį. Jos padengtos purvą atstumiančia danga, todėl jo nesugeria, ant paviršiaus nesidaugina mikroorganizmai. Tačiau svarbu pažymėti, kad akrilinis paviršius reikalauja kitokios priežiūros nei ketaus ar metalinės vonios.

Visų pirma, negalima jų šveisti skalbimo milteliais ar kitomis priemonėmis, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių. Taip tik subraižysime paviršių, o vonia praras blizgesį. Taip pat nerekomenduojama naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra Akrilinė vonia chloro, rūgščių, šarmo, acetono ir amoniako. Šios medžiagos gali nepataisomai pažeisti vonios paviršių. Tad rinkdamiesi valymo priemonę, atidžiai perskaitykite jos sudėtį.

Antra, šveičiant akrilinę vonią, nenaudokite metalinių ir šiurkščių šepečių. Joje maudydami savo augintinį, būtinai patieskite guminį kilimėlį, kad aštrūs nagai nesubraižytų paviršiaus.

Trečia, į vonią nestatykite kibirų ir kitų metalinių indų, o taip nemirkykite skalbinių tiesiai vonioje.

O jos plovimui tinka visos švelnios ir skystos valymo priemonės, tokios kaip indų ploviklis, skystas muilas, dušo želė, dantų pasta be abrazyvinių dalelių, minkštas audinys. O pirmiausia vonią praskalaukite šiltu vandeniu. Tada įpilkite skysčio, pavalykite minkštu skudurėliu, o po to vėl nuplaukite šiltu vandeniu. Ant vonios atsiradusias akmens nuosėdas taip: tiesiog suvilgykite minkštą skudurėlį citrinų sulčių tirpalu arba actu, patrinkite susipurvinusį paviršių ir nuskalaukite vandeniu.

Jeigu ant vonios atsirado smulkių, iki 0,5 mm gylio įbrėžimų, ją galima restauruoti nušveičiant smulkiu švitriniu popieriumi ir nupoliravus specialia poliravimo pasta. Esant gilesniems įbrėžimams, remontas bus sudėtingesnis ir brangesnis.

Akriliniam paviršiui labai kenkia rūdys. Reikia stebėti, kad vandens čiaupuose nebūtų lašėjimo ir pratekėjimų. Jei jau taip nutiko ir vonią išmargino rūdys, ieškokite specialios priemonės akriliniams paviršiams valyti nuo rūdžių. Ja profilaktiškai valykite vonią bent kartą per mėnesį.

Ir šiaip, akrilinę vonią rekomenduojama valyti kas 3-4 dienas – net ir tada, kai ji atrodo visai švari. Taip neleidžiama kauptis nešvarumams, o vėliau nereiks smarkaus šveitimo.


Sumuštiniai, dribsniai ir saldi sriuba  

Skirsnis perkeltas į atskirą puslapį  >>>>>

Spanguolė

Spanguolė vadinta "aukštapelkių gydytoja". Ja ne tik sužadinamas apetitas, bet ir sustiprinamas imunitetas. Ji padeda ir pakilus temperatūrai, sumažina jos keliamą troškulys. Gausu C vitamino.

Muskatas

Muskatas kilęs iš Molukų salos. Juo gydomos šios ligos: peršalimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, žarnyno ir skrandžio skausmai. Tinka blogo burnos kvapo pašalinimui.

Magnis

Magnio turi rupi juoda duona, riešutai, migdolai, ananasai, neluptos bulvės, soja, kviečių sėlenos, grūdų daigai, mielės. Pienas trukdo įsisavinti magnį.

Silkė ir kita...
Viskas iš obuolių
Pienas – už ir prieš
Delikatesai: Balutas
Maistas: kiek tai sveika?
Iš mėlynių ir girtuoklių
Kukurūzai, špinatai ir kita
Barščiai ir salotos iš žuvų
Delikatesai: Argano aliejus
Įvairios prieskoninės daržovės
Imbieras - virtuvėje ir vaistams
Dojo Tofu – pragaras žuveliokams
Skrebučiai: paprasta, greita ir skanu
Grikiai: ir į lėkštę, ir medus arbatai
Daugiau įvairių prieskoninių daržovių
Apie sėlenas ir karštą arbatą
Rozmarinų aliejus visam kūnui
Alavijai: dekoratyvus vaistas
Bruknė – ir skanu, ir vaistas
Dilgėlė - švelni kaip šilkas...
Patiekalai iš žuvies
Saviti delikatesai
Šventiniai patiekalai
Baobabo vaisiai
Manos beieškant
Stručių taukai
Žiedadulkės
Vartiklis