Patarimai virtuvėje, namų ūkyje ir keli receptai
- Jei šaldytuve atsirado nemalonus kvapas, papjaustykite juodos duonos gabaliukų, išdėliokite tarp lentynų ir palaikykite keletą valandų uždarytame šaldytuve.
![]()
- Česnaku kvepiančias rankas ištrinkite kavos tirščiais.
- Kavos tirščiais gerai išplaunami buteliai nuo aliejaus. Keletą šaukštų tirščių įberkite į butelį, įpilkite šilto vandens, pakratykite ir paskalaukite. Vandenį išpilkite, vėl pripilkite pilną švaraus, įberkite šaukštelį sodos ir po 2-3 val. skalaukite švariu vandeniu.
Tam tikslui keletą šaukštų drėgnų tirščių įsukite į vilnonį arba flanelinį skudurėlį ir trinkite batelius, portfelį ar rankinuką.- Stipriu acto tirpalu galima: išvalyti dėmes nuo veidrodžių ir stiklų; nublizginti paauksuotus medinius rėmus, išvalyti vonią, kriauklę, emaliuotus puodus, išplauti riebaluotus indus ir šepečius, išvalyti vaisių dėmes.
- Nuo nuosėdų arbatinuke galite išsivaduoti be jokių chemikalų į kelis gabalus supjaustykite citriną ir 5 min. pavirkite ją arbatinuke. Tada beliks jį tik praskalauti.
- Virtas kiaušinis lupsis geriau, jei prieš verdant į vandenį įpilsite arbatinį šaukštelį acto ir įversite valgomąjį šaukštą druskos
- Kartais trūkstant vietos tenka vieną ant kitos dėti teflonines keptuves. Tokiu atveju būtinai tarp jų įdėkite popierinių servetėlių ar rankšluoščių, kad nesubraižytumėte apsauginio sluoksnio.
- Kepama šviežia žuvis netrupės, jeigu prieš tai ją pasūdysite ir palaikysite 10-15 min., kad įsigertų druska.
- Išimti druskos perteklių iš sriubos galima su viena ar pora bulvių. Nuskuskite ir įdėkite į sriubą, pavirkite ant silpnos ugnies apie 15 min. Tada jas galima išimti ir baigti virti atskirai.
- Anksčiau laiko nuskinti pomidorai sunoksta anksčiau juos įvyniojus į laikraštinį popierių.
- Bulvių nelaikykite greta svogūnų: svogūnų išskiriamos lakios medžiagos skatina bulvių žėlimą.
- Su žiupsneliu druskos pienas nesurūgs.
- Jei spausite sultis iš citrinos, ją prieš tai 10 sek. pašildykite mikrobangų krosnelėje sulčių tada iš jos išspausite daugiau. Tai teisinga ir kitiems citrusiniams...
- Dantų pasta yra puiki abrazyvinė medžiaga. Tad pasibaigus jos galiojimo laikui, neišmeskite tūbelės. Ja, pvz., galima nuvalyti rusvas kavos apnašas puodelyje ar pašalinti smulkius įbrėžimus rankinio laikrodžio stikle.
- Suėmę smulkiu švitriniu popieriumi stiklainį lengvai atidarysite.
- Lentelę mėsos pjaustymui laikas nuo laiko reikėtų nušveisti švitriniu popieriumi, kd pašalintumėm įsigėrusias mėsos sultis. Po to lentelę reikia nuplauti virinto vandens srove (iš virdulio).
- Pašalinti skausmą po nedidelio nudegimo galima plonu dantų pastos sluoksniu.
- Perdžiūvusią izoliacinę juostą, praradusią lipnumą ir elastingumą, dar bus galima panaudoti, jei kelias sekundes visą ritinį pakaitinsite mikrobangėje.
- Pjūklas dažnai įstringa drėgnoje medienoje. Pjūklo dantis patrinkite ūkiniu miuilu ar stearino žvake pjauti taps lengviau.
Kad rankšluosčiai nesidraskytų
- Į skalbyklę kartu su skalbimo milteliais įberkite šaukštą druskos rankšluosčiai bus purūs, o spalvos ilgiau nebluks;
- Džiovinkite juos ne užmetę ant virvės, o segtukais pritvirtinę jų kampučius;
- Kilpinių rankšluosčių niekada nelyginkite;
- Nepirkite rankšluosčių, kurių sudėtyje yra viskozės tokie ir greičiau susidėvi, ir blogiau sugeria drėgmę.
Prieš kenkėjus - su druska!
Druskos tirpalas tinka daugeliui daržovių, nes jos užauga saldesnės. Juo palieti burokėliai geriau suformuos šakniavaisius: 1 kibire vandens ištirpinus 50 g druskos. Juos laistykite taip, kad tirpalas nepatektų ant lapų. Tai daryti patariama vasaros pradžioje, kai burokėliai būna užauginę 6-8 tikruosius lapelius.
Druskos tirpalas tinka ir svogūnams, - tada jų laiškai užauga aukštesni. Be to, jis padeda naikinti svogūnų museles. Pavasarį, kai atgyja jų lervos, patariama palieti tirpalu 1 kibire ištirpinus 200 g druskos. Irgi laistyti reikia taip, kad tirpalas nepatektų ant svogūnų laiškų. Be to, nuo muselių padeda ir pelenai, kurie kartu yra ir puiki trąša jiems. Pelenus galima pabarstyti arba paruošti jų skiedinį. Per sezoną, pelenais svogūnus patręšti 3-4 kartus.
Prieš amarus
Veiksmingas yra serenčių antpilas.
Žydėjimo metu nuskintus serenčius išdžiovinkite pavėsyje. Pusę kibiro džiovintų serenčių užpilkite kibiru vandens, 2 paras palikite nusistovėjimui, tada šiame antpile ištirpinkite ūkinį muilą ir paruoštu tirpalu nupurškite amarų užpultus augalus.Vaiskrūmių gydymas kukurdvelkiais
Kukurdvelkius rinkite tuo metu, kai jų vidus yra prisipildęs tamsiai žalių dulkių (sporų). Tomis sporomis apibarstykite miltligės pažeistus vaiskrūmius; tai padarykite 2-3 kartus.
Ar konservuoti su aspirinu?
Kl. Daugelis šeimininkių teiraujasi, ar galima konservuojant naudoti aspiriną?
Ats. Aspirinas arba acetilsalicilinė rūgštis, - tai ne maisto produktas, o vaistas. Jis nėra toks nekenksmingas, kaip manoma. Todėl vartoti jį galima tik gydytojui leidus ir atitinkamomis dozėmis.
Ilgiau vartojant aspiriną, blogėja kraujo krešėjimas, sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla. Šis preparatas blogai veikia dvylikapirštės žarnos ir skrandžio gleivinę, gali sukelti nedidelį kraujavimą.
Be to, reikėtų žinoti, jog produktai, kuriuos konservuojant buvo naudojamas aspirinas, kartais sukelia sensibilizaciją (organizmo jautrumą). Ir tada net kraštutiniu atveju gydymas salicilatais esti neįmanomas dėl alerginių reakcijų.
Konservavimui namų sąlygomis galima naudoti druską, cukrų, actą arba citrinos rūgštį.
Ką daryti nušalus?
- Nušalusias ir mėlynuojančias rankas naudinga 10-15 min. palaikyti pravėsusiame vandenyje, kuriame virė bulvės. Iškart grįžus namo, plaštakas ištepkite augaliniu aliejumi. Žiemą į lauką neikite drėgnomis rankomis ir būtinai ištepkite kremu.
- Ant nušalusios, paraudusios nosies galima dėti bulvių sulčių kompresus.
- Ant nušalusių odos vietų taip pat galima dėti linų sėmenų tyrelės kompresus. 20 g susmulkintų sėmenų sumaišykite su trupučiu vandens ir pavirinkite. Atvėsusią tyrelę dėkite ant odos.
- Nuo šalčio ant veido atsiradusias dėmes pamėginkite naikinti šilto vandens su trupučiu acto kompresais.
- Jei aplink nosį nemaloniai paraudo, uždėkite šiltų virtų bulvių su trupučiu pieno aptepą, kurį po kiek laiko nuvalykite šiltu medetkų nuoviru.
Akrilinės vonios priežiūra
Akrilinės vonios pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, yra lengvos, ilgai išlaiko pastovią vandens temperatūrą, o blizgus baltas paviršius suteikia švaros pojūtį. Jos padengtos purvą atstumiančia danga, todėl jo nesugeria, ant paviršiaus nesidaugina mikroorganizmai. Tačiau svarbu pažymėti, kad akrilinis paviršius reikalauja kitokios priežiūros nei ketaus ar metalinės vonios.
Visų pirma, negalima jų šveisti skalbimo milteliais ar kitomis priemonėmis, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių. Taip tik subraižysime paviršių, o vonia praras blizgesį. Taip pat nerekomenduojama naudoti priemonių, kurių sudėtyje yra
chloro, rūgščių, šarmo, acetono ir amoniako. Šios medžiagos gali nepataisomai pažeisti vonios paviršių. Tad rinkdamiesi valymo priemonę, atidžiai perskaitykite jos sudėtį.
Antra, šveičiant akrilinę vonią, nenaudokite metalinių ir šiurkščių šepečių. Joje maudydami savo augintinį, būtinai patieskite guminį kilimėlį, kad aštrūs nagai nesubraižytų paviršiaus.
Trečia, į vonią nestatykite kibirų ir kitų metalinių indų, o taip nemirkykite skalbinių tiesiai vonioje.
O jos plovimui tinka visos švelnios ir skystos valymo priemonės, tokios kaip indų ploviklis, skystas muilas, dušo želė, dantų pasta be abrazyvinių dalelių, minkštas audinys. O pirmiausia vonią praskalaukite šiltu vandeniu. Tada įpilkite skysčio, pavalykite minkštu skudurėliu, o po to vėl nuplaukite šiltu vandeniu. Ant vonios atsiradusias akmens nuosėdas taip: tiesiog suvilgykite minkštą skudurėlį citrinų sulčių tirpalu arba actu, patrinkite susipurvinusį paviršių ir nuskalaukite vandeniu.
Jeigu ant vonios atsirado smulkių, iki 0,5 mm gylio įbrėžimų, ją galima restauruoti nušveičiant smulkiu švitriniu popieriumi ir nupoliravus specialia poliravimo pasta. Esant gilesniems įbrėžimams, remontas bus sudėtingesnis ir brangesnis.
Akriliniam paviršiui labai kenkia rūdys. Reikia stebėti, kad vandens čiaupuose nebūtų lašėjimo ir pratekėjimų. Jei jau taip nutiko ir vonią išmargino rūdys, ieškokite specialios priemonės akriliniams paviršiams valyti nuo rūdžių. Ja profilaktiškai valykite vonią bent kartą per mėnesį.
Ir šiaip, akrilinę vonią rekomenduojama valyti kas 3-4 dienas net ir tada, kai ji atrodo visai švari. Taip neleidžiama kauptis nešvarumams, o vėliau nereiks smarkaus šveitimo.
Sumuštiniai, dribsniai ir saldi sriuba
Skirsnis perkeltas į atskirą puslapį >>>>>
Spanguolė
Spanguolė vadinta "aukštapelkių gydytoja". Ja ne tik sužadinamas apetitas, bet ir sustiprinamas imunitetas. Ji padeda ir pakilus temperatūrai, sumažina jos keliamą troškulys. Gausu C vitamino.
Muskatas
Muskatas kilęs iš Molukų salos. Juo gydomos šios ligos: peršalimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, žarnyno ir skrandžio skausmai. Tinka blogo burnos kvapo pašalinimui.
Magnis
Magnio turi rupi juoda duona, riešutai, migdolai, ananasai, neluptos bulvės, soja, kviečių sėlenos, grūdų daigai, mielės. Pienas trukdo įsisavinti magnį.
Silkė ir kita...
Viskas iš obuolių
Pienas už ir prieš
Delikatesai: Balutas
Maistas: kiek tai sveika?
Iš mėlynių ir girtuoklių
Kukurūzai, špinatai ir kita
Barščiai ir salotos iš žuvų
Delikatesai: Argano aliejus
Įvairios prieskoninės daržovės
Imbieras - virtuvėje ir vaistams
Dojo Tofu pragaras žuveliokams
Skrebučiai: paprasta, greita ir skanu
Grikiai: ir į lėkštę, ir medus arbatai
Daugiau įvairių prieskoninių daržovių
Apie sėlenas ir karštą arbatą
Rozmarinų aliejus visam kūnui
Alavijai: dekoratyvus vaistas
Bruknė ir skanu, ir vaistas
Dilgėlė - švelni kaip šilkas...
Patiekalai iš žuvies
Saviti delikatesai
Šventiniai patiekalai
Baobabo vaisiai
Manos beieškant
Stručių taukai
Žiedadulkės
Vartiklis