Kas yra fraktalas? Atgal/Turinys/Pirmyn
      Pirmą kartą su fraktalais Lietuva buvo supažindinta 1995 metais išleistoje P.Tannenbaumo ir R.Arnoldo 'Kelionėse į šiuolaikinę matematiką' (žinoma, galbūt kai kam tai galėjo ir nebūti pirmąja pažintimi). Nors gal yra žmonių, kuriems matematika ir lig tol buvo pakankamai graži, bet, manau, niekas nesiginčys, kad fraktalai juodai–baltai matematikai suteikė ne vieną naują spalva, tuo padarydami ją dar patrauklesne.
      Daugeliui mačiusių kompiuteriu kurtus fraktalus, vos tik išgirdus apie juos kalbant, iškyla prieš akis gražūs, spalvoti vaizdai, kurių formos ir ornamentai atrodo neįprastai, lyg atkeliavę iš nežemiškų pasaulių. Gali būti, kad jums pasirodys, jog 'fraktalas' – tai nauja meno šaka, pašvęsta nuostabių ornamentų, raštų kūrimui. Tačiau galite pamatyti ir nepaprastai tikroviškus krantų, kalnų, debesų vaizdus, kuomet irgi minimas fraktalas.
       Kai paiškėja, kad tai glaudžiai susiję su matematika, gali pasirodyti, kad tai labai sudėtingas šiuolaikinės matematikos pasiekimas ir paprastas mirtingasis nieko jame 'neįkąs'.
       Bet iš tikrųjų suprasti įmanoma. (Nebent šiek tiek matematiką suprantantis žmogus – jau nebe paprastas mirtingasis.)
       Net ir tie, kurie jau nutarė fraktalais giliau nebesidomėti, pasirinkite vieną iš žemiau esančių Mandelbroto fraktalo dalių ir palaukite, kol ekrane pamatysite padidintą vaizdą.