Candle with rose

Lesteris Samralas
KAIP ATRODO JĖZUS?

    Candle with rose

Dr. Lesteris Samralas – gerai žinomas pamokslininkas krikščioniškame pasaulyje, per šešiasdešimt metų tarnavęs daugiau nei 100 pasaulio tautų. Jis buvo daugybės knygų autorius, mokytojas, misionierius, radijo LeSea Broadcasting įkūrėjas.


Biblija mums neatskleidžia Jėzaus kūno bruožų. Niekur Šventajame Rašte nerasite aprašymo, kaip atrodė Jėzaus veidas. Apie tai nekalba nė viena Evangelija. Niekur neperskaitysi, kokio Jis buvo ūgio – žemas, aukštas ar vidutinis. Apie tai Biblijoje nerašoma. Jėzaus portretai – tai menininkų vaizduotė.

Kodėl? Labai paprasta. Jis nenori, kad žmonės garbintų Jo kūną. Jis nori, kad mes garbintume Dievą. Niekas nežino Jėzaus akių spalvos. “Palauk, bet danguje mes Jį pamatysime!” Taip, ir Apreiškimo knygoje sakoma, kad Jo akys kaip žėrinti anglis ir kaip liepsnojančios saulės. Tačiau niekas nežino Jo pėdų dydžio ar plaukų ilgio.

Jėzus pasakė: “Bet ateina valanda, - jau dabar ji yra, - kai tikrieji garbintojai garbins Tėvą dvasioje ir tiesoje, nes Tėvas tokių Jo garbintojų ieško” (Jono 4,23).

Antra vertus, Jo kūnas buvo lygiai toks pat kaip ir mūsų. Jėzaus kūnas atsirado iš dangaus, tačiau jis buvo toks kaip ir mūsų. Evangelijoje pagal Luką parašyta: “Ji pagimdė savo pirmgimį sūnų, suvystė Jį vystyklais ir paguldė ėdžiose, nes jiems nebuvo vietos užeigoje” (Luko 2,7). Marija pastojo, ir mažytis vaisius jos įsčiose augo, tvirtėjo, keitėsi, kol gimė kokių septyniolikos ar aštuoniolikos colių kūdikis. Jis suaugo ir subrendo kaip normalus žmogus. Jėzus turėjo žmogaus kūną, žmogaus kraują ir žmogaus kaulus.

Ši išpranašauta sėkla gimė, kad išgelbėtų žmoniją. (Pradžios 3,15: “Aš sukelsiu priešiškumą tarp tavęs ir moters, tarp tavo sėklos ir moters sėklos. Ji sutrins tau galvą, o tu gelsi jai į kulnį".) “Tos valios dėka esame Jėzaus Kristaus kūno auka vieną kartą pašventinti visiems laikams” (Žydams 10,10). Mes esame pašventinti. Žemiškasis Jėzaus kūnas buvo paaukotas Dievui už tavo ir mano nuodėmes. Biblija sako, kad Jo kūnas buvo atnašautas kartą ir visiems laikams, ir jis negali būti atnašaujamas kiekvieną sekmadienį. Jis buvo paaukotas kartą ir amžiams, daugiau niekada jo nereikia aukoti.

Skaitykite pirmą knygą iš serijos "Žmogus":
Lesteris Samralas. Žmogus

Apsinuoginę kvakeriai
Lesteris Samralas. Žmogus
Vatikano II susirinkimas ir pneumatologija
Blezas Paskalis: mokslinis mąstymas ir krikščioniškas tikėjimas
Džirolamas Savonarola — eretikas iš San-Marko
Prieštaringa Ignacijaus Lojolos tiesa
Eriugena. „Apie gamtos skirstymą“
Nikėjos susirinkimas
Bonaventūras
Mitologijos puslapis
Biblijos skiltis
Vartiklis